Otelist

Danışmanlık

Bir otelin yaşamında; yatırımın planlanması, inşa edilmesi, işletmeye açılması, verimli işletilmesi ve zamanı geldiğinde yenilenmesi gibi değişmez evrelerin olduğuna inanıyoruz. Bu evrelerin planlanmasında ve hayata geçmesinde danışmanlık hizmeti başvurulabilecek önemli ve faydalı enstrümandır.

Danışmanlık birimimiz, yeni açılacak veya çalışır durumda olan otelinize sunacağımız danışmanlık hizmetlerinde bilgi, deneyim ve yeteneği ile size rehberlik edecektir. Peki avantajları ve sonuçları neler?

• Pazarın ihtiyacı ve finansal yapıya uygun konaklama projelerinin planlanması

• Mimari ve teknik konsept belirleme ve uygulamada sektörel kontrol

• İletişim ve pazarlama çalışmalarının başlatılması

• Yönetim ve kontrol sistemlerinin kurulması

• Otel açılışının gerçekleştirilmesi

• Satışların arttırılması

• Müşteri memnuniyetinin ve sadakatinin sağlanması

• Operasyonda verimliliğin arttırılması

• Kârlılığın arttırılması


Bizler Kimiz?

Bizler, sektörde uzun yılların deneyimiyle bir araya gelerek bilginin paylaşılmasının gerekliliğine inanan, otellerin daha karlı işletmeler haline dönüşmesini hedef edinmiş ve en yeni trendlerle sizleri tanıştırmayı ilke edinirken heyecanını hiç kaybetmeyen bir ekibiz.


Danışmanlarımız:

Murat Uçak

İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunudur. 1992 yılından itibaren turizmin teknoloji tarafında yer alan “Bilişim Bilgi İşlem Ltd” şirketi kurucusu olarak otellere teknoloji danışmanlığı yaptı. 'BOYS' ve 'Hotelist' PMS yazılımlarını piyasaya kazandırarak uzun yıllar sektöre hizmet etti. 2005 yılında “Otelist Danışmanlık Ltd” şirketini kurarak danışmanlık ve teknoloji alanında yoğunlaştı. Kurumsal ve karlı otel işletmeleri için profesyonel ve çağdaş yaklaşım ilkesiyle çalışmalarına Otelist çatısı altında devam ediyor.

Umut Germeyan

Uludağ Üniversitesi İktisat ve Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunudur. Uzun yıllar otel yöneticiliği yaptı. Aynı zamanda Küçük Oteller Derneği kurucu üyelerindendir. Tüm Türkiye'de gerçekleştirdiği 'Internette Başarının ABC'si' adlı eğitimleriyle dikkat çekti. Ayrıca, otel satış ekiplerine Otelist bünyesinde online satış eğitimleri veriyor. Peter Venison'ın '100 Tips for Hoteliers' kitabını 'Otelciler için 100 İpucu' adıyla Türkçe'ye çevirdi. 2012’den bu yana ise Otelist Danışmanlık Ltd. Şti.’nde ortaklığı devam etmektedir.

Süleyman Blum

1968 yılında İngiltere Brighton'daki Polytechnic'den mezun olan Süleyman Blum, profesyonel çalışma hayatına Büyük Tarabya Oteli'nde Gece Müdürlüğü yaparak başlamış, ardından Hilton İstanbul'da Resepsiyon Memurluğu, Gezi Otelcilik'te Genel Müdürlük, Eresin Taksim Oteli'nde Danışman ve Eresin Topkapı Hotel'de Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. Turizm sektöründeki birçok dernekte üyelik ve yöneticilik yapmış olan Süleyman Blum; aynı zamanda Nişantaşı Sofa Hotel, Beyoğlu TomTom Suites, Gence Ramada Plaza ve Tovuz’da Ayan Palace açılışlarını da gerçekleştirmiştir. 2012’den bu yana ise Otelist Danışmanlık Ltd. Şti.’nde danışman olarak hizmetlerine devam etmektedir.